• Bize Ulaşın
  • ESENLER, İSTANBUL

Tahta Kurusu

TAHTAKURDU İLAÇLAMA

 
Tahta kurdu evlerde mobilyalara, tahta ve ağaçtan yapılmış eşyalara, parkelere zarar veren minik bir canlıdır. Bir solucan gibi bulunduğu yerde tünel açarak ilerler. Mobilyalara çok büyük zararlar verir arasında değişmektedir. Vücut renkleri koyu kahverengidir ve tahta, ağaç gibi yerlerde boylarının etkisiyle kolay kolay fark edilemezler. Bıraktıkları toz ve delikler sayesinde tahta kurdu saldırısına uğradığınızı anlayabilirsiniz.
 
Tahtakurdu erginleri genellikle sıcak iklimler içerisinde ortaya çıkar. Bu sıcak iklimler yaz ve ilkbahardır. Dişi ve erkek çiftleştikten sonra dişiler oydukları tahta oyuklarına yumurtalarını bırakırlar. Çoğunlukla ağaçlara yaptığı oyuklara koyarlar. Yumurtadan çıkan larvalar ise bulunduğu oyukta yaklaşık 4 haftalık bir zaman geçirirler ve gelişimini burada sağlarlar. Fakat yavru bir tahta kurdunun bir ağaç kemirmesi zordur. Bunu kolaylaştırmak için dişilerin bıraktığı yumurtalarda bir sıvı vardır ve bu sıvı ağaçta çürümeye neden olur. Çürümenin katkısıyla yavru tahta kurdu daha kolay beslenir.

Evinizdeki veya iş yerinizdeki mobilyalarda minik deliklerin olduğunu mu fark ettiniz? Bu deliklerin hemen yanında toz kümeleri mi görüyorsunuz? Genellikle geceleri sessizlikte tıkırtılar mı duyuyorsunuz? Eğer bu belirtileri fark ediyorsanız tahta kurdu problemi ile baş başasınız demektir.

Tahta kurdu sorununa karşı kişisel olarak uygulayacağınız birçok yöntem yetersiz kalacaktır. Bu yöntemler hem zaman kaybı yaratacak hem de sonuç alamadığınız için maddi açıdan gereksiz bir kayıp yaşamanıza sebep olacaktır. Sadece özel ilaçlar ile doğru ve etkili bir şekilde yapılan ilaçlama, tahta kurdu probleminizi çözecektir.

Tahta kurdunu kesin bir şekilde yok etmek istiyorsanız, Sağlık Bakanlığı onaylı kalite belgelerine sahip TEC 10’a başvurabilirsiniz. Size uygun günde ve zaman diliminde ilaçlama için bizimle irtibata geçebilirsiniz

“Tec 10 sizlere kesin çözümler sunar.”