• Bize Ulaşın
  • ESENLER, İSTANBUL

Sivrisinek & Karasinek

SİNEK & KARASİNEK İLAÇLAMASinek, iki kanatlılar ya da çift kanatlılar adı verilen böcek takımından eklembacaklıların ortak adıdır. Karasinekler, kanatlı ve uçucu böceklerin içinde, uçma konusunda en yetenekli böcektir. Karasinekler gıda artıkları ve çöple beslendikleri için vücutlarına yapışan çok çeşitli hastalık mikrobunu kondukları ve dokundukları her şeye bulaştırabilirler. Vücutlarına yapışmış halde ve dışkılarının içeriğinde bulunan diyare, dizanteri, hepatit, çocuk felci, gıda zehirlenmeleri, salmonelloz, verem gibi hastalıkları bulaştırırlar.

Sivrisinek, çift kanatlılar familyasından kan emici zararlı böceklerin ortak adıdır. Sivrisinekler kan taşıdıkları için hastalık bulaştırma riskleri vardır. Örneğin sarı humma, fil hastalığı ya da sıtma gibi parazit hastalıklarını taşıyabilirler. AIDS’e sebep olan HIV ise bu canlılarda gelişme ortamı bulamaz. Virüsler sivrisinekler tarafından taşınmaz.

Günümüzde sivrisineklerle mücadele için kimyasal ve fiziksel pek çok metot kullanılmaktadır. Ancak çok basit ve hızlı üremeleri nedeniyle etkin bir mücadele ile lokal temizliği mümkündür.

Yaşam alanlarınızdaki sineklerden ve diğer tüm haşere türlerinden kurtulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diğer tüm haşere ilaçlama yöntemlerinde olduğu gibi sinek & karasinek ilaçlama uygulamalarını da insan sağlığına zararsız ilaçları kullanarak sağlayan şirketimiz, garantili hizmet sunmaktadır.