• Bize Ulaşın
  • ESENLER, İSTANBUL

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular


İlaçlama sırasında evde kalabilir miyim ?

Evet, şirketimiz tarafından böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm haşere kontrol prosedürleri sırasında evinizde kalabilirsiniz.

Allerjiniz varsa ve doktorunuz tarafından hassasiyetiniz dolayısıyla tavsiye edilmişse ya da pireler, halı böcekleri, keneler veya yüzey alanında, özellikle halılarda geniş alanlara işlem yapılmasını gerektiren diğer haşereler için ilaçlama yapıyorsak evden ayrılmanız gerekir. Bu tarz bir uygulama gerektirdiği takdirde ilaçlama öncesi firmamız tarafından sizlere mutlaka bilgi verilecektir. Uygulama yapılan alanın kurumasından sonra evinize dönebilirsiniz.

Programlanmış servis zamanında hazır olamadığım takdirde ne olacak ?

Programlanmış servis zamanında hazır olamadığınız takdirde, mümkün olan en kısa sürede firmamızla irtibata geçerek sizin için uygun olan bir tarihte hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bilgilendirmeyi firmamıza en kısa sürede yapmanız bizi memnun edecektir.

Firmanızdan her aldığım hizmet sonrası yapılan işlemlerle ilgili rapor alacak mıyım ?

Evet. Alacağınız her bir servis sonrasında, servis sorumlusu tarafından uygulama yapılan alanları, kullanılan kimyasal ve ekipmanların ad ve miktarlarına ilişkin ayrıntıları veren ve servis sorumlunuz ile sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu alacaksınız. Herhangi bir konuda bilgi almak istediğiniz takdirde, servis sorumlunuzdan bilgi alabilir ya da hizmet aldığınız şube ofisini arayabilirsiniz. Size bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.

Uygulama sonrasında koku olacak mı ?

Evinizde kullandığımız insektisitlerin (böcek ilacı) büyük çoğunluğu, "kokusuz" veya "az kokulu" olarak sınıflandırılmışlardır. Koku alma duyarlığı kişiden kişiye değişkenlik gösterdiğinden koku alıp almama konusunda net bir ifade kullanamayacağımızı belirtmek isteriz. Kokular hissedilebilir olmasına, formüllerindeki eriyik veya taşıyıcıların buharlaşması neden olmakta ve genellikle, bu koku uygulamadan çok kısa süre sonra dağılmaktadır. Herhangi bir pencereyi açarak yapacağınız havalandırma,dağılma sürecini hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Uygulamadan sonra haşereleri görecek miyim ?

Muhtemelen çok kısa bir süre için haşereleri görebilirsiniz.Bunun nedeni; her bir haşerenin, etkilenmesi için önce yeterli miktarda insektisit kalıntısını gerek deri gerekse de ağız yoluyla tüketmesi gerekmektedir. Bu tüketim süreci birkaç saati kapsayabilmektedir. Bunun dışında işlemden hemen sonra, daha çok haşere görebilirsiniz, çünkü insektisite maruz kalan haşerelerin sinir sistemleri etkilendiği için insektisit kalıntısından uzaklaşmak isteyeceklerdir. Bununla birlikte birkaç uygulama sonrası haşere yoğunluğunda, belirgin ve tatminkar bir azalma olduğunu gözleyebilirsiniz.

Haşere problemlerim devam ederse ne olacak ?

Düzenli uygulamalarımız sonrasında ara sıra haşere görürseniz, uygulanan insektisitin kalıntı ile ilgili etkisi, haşerelerin bir istila oluşturmasına engel olacağını hatırlamanızı öneririz. Bununla birlikte, eğer ara sıra değil de daha sık haşere görmüşseniz firmamızla hemen irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. Sizden hiçbir ek ücret talep etmeksizin sizlere  servis tekrarı programlamaktan memnuniyet duyarız.

Ev dışına yapılan uygulamalar, bitkilerimi veya ev hayvanlarımı nasıl etkileyecek ?

Dışarı alanda yapılan çevre uygulamaları, bitkilerinize zarar vermeyecektir.Çiçekler veya çalılar bundan etkilenmeyecektir. Eğer bahçenizdeki çimlere sıvı uygulama yapılmış ise, sadece bunlar kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınızı uzak tutmanız yeterli olacaktır.

Kullanılan kimyasallar insan sağlığı veya evcil hayvanların sağlığı için tehlike oluşturuyor mu ?

Kesinlikle hayır. Firmamızın kullanmakta olduğu tüm kimyasallar hem Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallardır. Kullanmakta olduğumuz kimyasallar, Amerika Birleşik Devletleri ve Dünyanın  önde gelen laboratuvarları tarafından Halk Sağlığını Koruma Programı dahilinde akut anlamda tehlike oluşturmadıkları ve sınıflamada "en az zehirli insektisitler" kategorisinde bulundukları kabul edilmiş kimyasallardır.

Bunlara ek olarak "İnsan ve çevre Sağlığı" ile "Etkin Uygulama ve Koruma" prensipleri dahilinde verdiğimiz hizmetlerde, en az miktarda kimyasal ve en az temas alanı ilkeleri uygulanmakta olup kimyasallar ile temas riski en aza indirgenmiştir.

Hizmet aldığım servisle ilgili bir problem olduğu takdirde  kimi aramam gerekir ?

Dilerseniz servis sorumlunuzla mobil telefonundan irtibata geçebilir ya da hizmet aldığınız şubemizi arayarak söz konusu problemle ilgili  en kısa sürede  ve en etkin çözüme ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.