• Bize Ulaşın
  • ESENLER, İSTANBUL

Pire

PİRE İLAÇLAMA


Pire, Siphonaptera takımını oluşturan kanatsız, küçük, kan emici 1.600 dolayında böcek türüne verilen genel bir addır. Pireler, tropik bölgeler, astropik bölgeler ve ılıman bölgelerden, kutuplar bölgesine kadar yayılmışlardır.

 Vücutları çok özel ve dayanıklı olduğundan memelilerin ve kanatlıların derisine tutunur ve derisine tutunduğu canlının kanını emerek beslenir. Pireler konakladıkları canlıdan, başka bir canlıya geçerken beraberlerinde çok tehlikeli ve ölümcül hastalıkları da taşır ve bulaştırırlar. Genellikle köpek, kedi, insan, tavşan ve kümes hayvanlarında bulunurlar ve ısırdıkları yerleri uyuşturmak için kullandıkları salgı kaşıntı yaratır. Alerjik reaksiyon gösterildiği takdirde deride kızarıklıklar oluşur.

Pire yumurtaları, konakçı üzerinde değil yerde, halılarda, kilimlerde, yatak örtülerinde, döşemelerde ya da yerdeki çatlaklarda kuluçka evresini geçirirler ve çoğu pire iki gün içinde yumurtadan çıkar. Pireler genel olarak Tifüs hastalığı, Alerjik hastalıklar, dizanteri, cilt hastalıkları, humma mikrobu, veba hastalığı ve kuduz hastalıklarını bulaştırırlar. Bu hastalıkların birçoğu tedavi edilmedikleri takdirde ölümcüldür veya çok ağır kalıcı hasarlar verebilirler.

Evinizdeki pireleri kesin bir şekilde yok etmek istiyorsanız, Sağlık Bakanlığı onaylı kalite belgelerine sahip TEC 10’a başvurabilirsiniz. Size uygun günde ve zaman diliminde ilaçlama için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Evinizdeki hamam böceklerini kesin bir şekilde yok etmek istiyorsanız, Sağlık Bakanlığı onaylı kalite belgelerine sahip TEC 10’a başvurabilirsiniz. Size uygun günde ve zaman diliminde ilaçlama için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 
.
“İlaçlamanın doğru adresi TEC 10 ile sağlığınız emin ellerde”