• Bize Ulaşın
  • ESENLER, İSTANBUL

Karınca

KARINCA İLAÇLAMA

 
Karıncalar zar kanatlılar sınıfında yer alır ve  koloniler halinde yaşarlar.Karıncalardaki uyum o kadar gelişmiştir ki onlar için süper organizma tabiri kullanılır. Karıncalar karada yaşayan hayvanların kapladığı alanın %25’ini doldururlar bu çok büyük bir rakamdır.

Karıncalar kendi ağırlığının 10 katına kadar ağırlık kaldırabilir. Aralarında sosyal iletişim vardır. Yuvalarını topraktan inşa edebilir, yer altında kolonileşebilirler. Kütüklerin içlerini de çok severler. İnsanların yaşam alanları karıncalar için  besin kaynağı olduğundan evlerimizde de bolca görülür. Karoların ve kırık fayansların altlarına yuva yaparlar hatta yuvalarını genişletmek için karoların altındaki kumları dışarı taşıyabilirler. Mutfak karıncaların çok yoğun görüldüğü yerlerdir.

Karıncalar evlerde besinleri tüketirken bina yapısının içlerini boşaltarak yapının zayıflamasına da neden olurlar. Bazıları ağrılı ısırıklara neden olabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve daha temiz bir yaşam alanına sahip olmak için karınca ile mücadele şarttır.

Karınca ilaçlama ciddi bir böcek ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır. çünkü karıncaların yumurtlama dönemleri iyi bilinmeli ona göre belirli periyodlar dahilinde karınca ilaçlama yapılmalıdır.

Mutfağınızda, evinizde, iş yerinizde karşılaştığınız karıncalardan garantili bir şekilde kurtulmak ve kişisel sağlığınızı güvence altına almak istiyorsanız karınca  ilaçlama hizmetimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.