• Bize Ulaşın
  • ESENLER, İSTANBUL

Kalorifer Böceği

KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMA

 
Kalorifer böceği aslında bildiğimiz hamamböceğidir. Sıcak yerleri sevdikleri için bu isimle adlandırılmışlardır. Kazan daireleri ve sıcak kalorifer peteklerinin aralıkları gibi ılık ortamlarda yaşarlar.Hem etçil hem otçul beslenme özelliği göstermekle birlikte neredeyse her şeyi yiyebilirler. Özellikle pisliğin, ağzı açık çöplerin bulunduğu ortamları tercih ederler. Bunun yanı sıra evlerde mutfak tezgâhlarının alt kısımlarında kalan boşluklar ve banyolar gibi nemli ortamlar da kalorifer böceğinin ideal yaşam alanını oluşturmaktadır.
 
Yumurtlayarak çoğalan kalorifer böceğinin çoğalması birçok böcek türüne göre çok daha basittir. Bir defada iki yüz adede kadar çıkabilen yumurta sayısı ve istedikleri anda istedikleri yere sırtlarında paketler halinde taşıdıkları yumurtalarını bırakabilme özellikleri bulunur.

Kafası kopan bir kalorifer böceği susuzluktan ölene kadar bir hafta boyunca hayatta kalmaktadır.

Kalorifer böceği ilaçlama yapılması kesinlikle zorunlu olan bir böcek türüdür. Taşıdığı bakteriler ve mikroplar nedeniyle insan sağlığını çok ciddi derecede tehdit etmesi nedeniyle mutlaka profesyonel müdahale ile yok edilmesi gerekmektedir. “

Yaşam alanlarınızdaki kalorifer böceği ve diğer tüm haşere türlerinden kurtulmak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diğer tüm haşere ilaçlama yöntemlerinde olduğu gibi kalorifer böceği  ilaçlama uygulamalarını da insan sağlığına zararsız ilaçları kullanarak sağlayan şirketimiz, garantili hizmet sunmaktadır.