• Bize Ulaşın
  • ESENLER, İSTANBUL

Hamam Böceği

HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

 
Hamam böcekleri yumurtlama yöntemi ile çoğalan ve ictyoptra familyasının mensubu olan böcekler grubunda yer alır. İçerisinde otuz veya kırk yumurta bulunan çoklu halde üreme sistemi ile her mevsim üreyebilirler. Hamam böcekleri yumurtalarını sırtlarında taşıması sebebiyle geçtikleri her yere yumurtalarını dökebilirler.

 Hamam böcekleri tek seferde yüz elli hatta iki yüz kadar yumurta üretebilir. Çok hızlı üreyen canlılar olması sebebiyle hamam böcekleri, üredikleri yerlerde koloni halinde yaşar. Bir seferde otuz veya kırk yavru oluşturabilirler. Bu yavrular on sekiz gün içinde yavru olarak yaşama katılır. Hamam böceklerinin bir diğer bilinmesi gereken özelliği ise ölmek üzere olan bir dişi hamam böceğinin bile yumurtasını son anda bırakabilmesidir.

Hamam Böceğinin Zararları
Hamam böcekleri görüntü olarak bile tiksindiricidirler. Çocuklarınızla ve evcil hayvanlarınızla birlikte yaşadığınız bir evin hijyenik olması gerekir. Elinizi attığınız her yer kendi dışkısını yiyen veya lağımdan biraz önce çıkmış bir hamam böceğinin gezdiği yer olabilir.

Hamam böcekleri salgıladıkları kötü kokular, etrafa bıraktıkları salgılar ve dışkılarla hastalıkları ve mikropları da çağırırlar. Örneğin oryantal hamam böcekleri çöpten ve çürümüş yiyeceklerden beslendikleri için bacakları ve vücutlarıyla buralardan aldıkları mikropları temiz bir yüzeye de taşırlar. Amerikan hamam böcekleri ishal, dizanteri, cüzzam, veba gibi bulaşıcı hastalıkları bulaştırır. Alerjilere ve astıma dahi yol açabilirler. Alman hamam böcekleri de astım ve tifo gibi hastalıklara yakalanma risklerini arttırmaktadır.

Evinizdeki hamam böceklerini kesin bir şekilde yok etmek istiyorsanız, Sağlık Bakanlığı onaylı kalite belgelerine sahip TEC 10’a başvurabilirsiniz. Size uygun günde ve zaman diliminde ilaçlama için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

“Hamam böcekleri kabusunuz olmasın.”