• Bize Ulaşın
  • ESENLER, İSTANBUL

Güve

GÜVE İLAÇLAMA

 
Yaşam alanlarında sıklıkla karşılaşılan, hemen hemen her evde zaman zaman tahıllarda zaman zaman ise deri başta olmak üzere giyim eşyalarında görülen güveler, fiziksel olarak kelebeğe benzemektedir.

Güveler, ufak boyutlarda olmalarına rağmen zararlı canlılardır. Çoğu zaman evlerde mutfakta üreyip tüm evde uçuşarak oldukça rahatsız edici olabilen güveler, yumurta ile çoğalırlar. Mutfakta çekmecelerin içlerine, un başta olmak üzere her türlü tahıl ürününe yerleşerek üreyen bu böceklerin bulaştıkları yerlerdeki gıda maddelerinin kullanılmaması ve kap kaçak gibi kullanım eşyalarının dezenfekte edilmesi gerekir.

Güvelerden korunmak  için kumaşları, yünleri, halıları, kürkleri, tüyleri sık sık çırpmak, fırçalamak, havalandırmak ve sık sık güneşlendirmek gerekir. Güveleri kumaş ve diğer eşyalardan korumanın en kolay yöntemi, kumaş, kürk vb. eşyaların saklandığı sandık ve dolaplara, at kestanesi, lavanta, karabiber, ham kafuru, naftalin, koymaktır.

Mutfağınızda, evinizde, iş yerinizde karşılaştığınız güvelerden garantili bir şekilde kurtulmak ve kişisel sağlığınızı güvence altına almak istiyorsanız güve ilaçlama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.